Gildia autorów sama siebie weryfikuje i sprawdza, decydując, co można wrzucić, a czego nie można. Hasła każdego dnia są uaktualniane. Co ciekawe, niektórzy użytkowani, chcąc tam za wszelka cenę figurować, kłócą się z wikipedystami, bo –ich zdaniem – ich dokonania są fenomenalne. Niektórzy odgrażają się wikipedystom, jeśli ci są innego zdania. Wikipedia ma jednak sklerozę, cyfrowego alzheimera. Siennik, czyli materac wypchany słomą stosowany od tysięcy lat w domach i w wojsku, w polskiej wersji Wikipedii pojawił się dopiero w 2018 roku. Nie jest to hasło istotne.
Niektóre hasła tworzy kilkudziesięciu, a nawet kilkuset często nieznanych autorów. „Fiki wiki” działa według „zasady otwartej treści”. Dodam od siebie – o czym Wikipedia nie mówi – ognioodporne sienniki produkowane są w Niemczech a carskie sienniki w Rosji.
***
Internetowy przekaz wiedzy odpowiada za popularyzowanie wiedzy płytkiej.
Tak formowana wiedza(…) wywołuje brzemienne skutki, np. dla zdrowia, rozwoju osobistego, finansów.
Niektórzy badacze (…) mówią o kształtowani się „wiedzy folwarcznej”, która zamyka zrozumienie rzeczywistości, do z góry założonych tez.
D.Morańska, M.Ciesielska, M. Z. Jędrzejko (autorzy książek)
Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko jest uzależnione od technologii cyfrowych, nie wahaj się zwrócić się o pomoc. Psychologowie i terapeuci są w stanie pomóc w rozwiązaniu problemu i zapewnić wsparcie Twojemu dziecku i całej rodzinie.